Dostosowanie Uczelni dla niepełnosprawnych

Akademia Nauk Stosowanych we wszystkich aspektach funkcjonowania dostosowuje się dla osób niepełnosprawnych.
Uczelnia pozyskała fundusze na niezbędne modernizacje z dwóch projektów unijnych „WSBiP – Uczelnia Dostępna” oraz „Nowoczesne kierunki”, a także ze środków PFRON.
Głównym celem działań jest niwelowanie barier architektonicznych.
W budynku A tiwają prace montażowe dźwigu osobowego dla niepełnosprawnych.
W budynkach B i C rozpoczęły się prace instalacyjne pętli induktofonicznych wraz z osprzętem oraz kontynuowane są prace remontowe w łazienkach dla niepełnosprawnych oraz w Biurze Osób Niepełnosprawnych.

Planowane są już prace w ramach oznakowania terenu, w którego skład wejdzie oznakowanie poziome terenu – oznaczenia, linie i ścieżki naprowadzające dla niewidomych oraz tablice tyfloinformacyjne, terminale informacyjne, plany tyflograficzne, udźwiękowienie terenu. W ramach projektu „WSBiP – Uczelnia Dostępna” powstanie w Bibliotece WSBiP nowoczesne stanowisko ty floinformatyczne.
W ramach projektu „Nowoczesne kierunki”, którego głównym celem jest podniesienie kompetencji studentów studiów I stopnia kierunku Pielęgniarstwo i Pedagogika w zakresie stosowania rozwiązań opartych na koncepcji projektowania uniwersalnego planowany jest zakup symulatorów i sprzętu VR.

Obecnie cały czas trwa szkolenie dla kadry dydaktycznej z zakresu nauczania projektowania uniwersalnego.