Nowa pracownia językowa

W ramach projektu „WSBiP – Uczelnia Dostępna” oraz środków własnych Uczelni od nowego roku akademickiego studenci uczą się języka angielskiego w nowej sali.

Pracownia na 24 osoby została zaprojektowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Przystosowana jest w pełni dla osób niepełnosprawnych, zarówno ruchowo, jak i osób słabowidzących i niedosłyszących.

Stworzone zostało dodatkowe miejsce dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. Biurka i krzesła rozmieszczone zostały w odległościach, aby swobodnie mogły poruszać się wózki inwalidzkie. W sali zamiast tradycyjnej tablicy, znajduje się monitor interaktywny, który jest kompatybilny z telefonami komórkowymi oraz tabletami, aby studenci z problemami z poruszaniem się mogli pisać bez wstawania do tablicy.

Dodatkowo w całej sali zamontowany został system nagłośnieniowy z mikrofonem dla wykładowcy. Zainstalowane zostały pętle induktofoniczne – system wspomagający słyszenie, przekazujący dźwięk bezpośrednio do uszu osób

z problemami ze słuchem. Dla osób niedosłyszących zakupionych zostało również 5 par słuchawek o bardzo wysokiej jakości dźwięku.

Wspomniana wcześniej tablica interaktywna posiada opcje zoomowania ekranu oraz kontrastowania kolorów, dzięki czemu student słabowidzący nie będzie miał problemu z odczytywaniem notatek.