Konkurs NCBR „Uczelnie coraz bardziej dostępne”

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich Akademia Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego uczestniczyła w konkursie NCBR „Uczelnia dostępna”, gdzie podjęło konkretne działania na rzecz niwelowania barier. Dziś mamy okazję kontynuować naszą misję. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w konkursie „Uczelnie coraz bardziej dostępne” przeznaczy 400 mln zł na zapewnienie dostępności uczelni dla osób z e szczególnymi potrzebami. Dofinansowanie mogą otrzymać uczelnie na realizację projektów obejmujących kompleksowe działania prowadzące do wzrostu szeroko rozumianej dostępności uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami (w tym osób z niepełnosprawnościami), z uwzględnieniem wszystkich aspektów funkcjonowania uczelni. Realizacja projektu ma służyć wzrostowi szeroko rozumianej dostępności uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami wynikającymi ze stanu zdrowia (w tym osób z niepełnosprawnościami), studiujących, pracujących, współpracujących lub korzystających z oferty uczelni.

Nabór przeznaczony jest dla uczelni, które uczestniczyły w konkursach Uczelnia dostępna w POWER – MINI+MIDI albo MIDI albo MAXI. Projekty realizowane będą w ramach ścieżki Rozwój+. Działania zaplanowane w projekcie muszą obejmować następujące obszary: Struktura organizacyjna, Dostępność architektoniczna, Dostępność informacyjno-komunikacyjna, Dostępność cyfrowa, Technologie, Procedury, Usługi wspierające edukację, Działania podnoszące świadomość niepełnosprawności.