Skorzystaj z dofinansowania do uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym

Jesteś osobą niepełnosprawną? Chcesz otrzymać dofinansowanie do nauki w szkole wyższej, szkole policealnej, kolegium lub do przeprowadzenia przewodu doktorskiego? Sprawdź, jak to zrobić.

Przedmiotem dofinansowania jest pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Dofinansowanie obejmuje koszt opłaty za naukę (czesne) lub opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego (w przypadku osób, które mają wszczęty przewód doktorski, a nie są uczestnikami studiów doktoranckich). Dla uczniów szkół policealnych, kolegium i studentów przewidziany jest także dodatek na pokrycie innych kosztów kształcenia.

Zwrotowi podlega koszt czesnego, jeśli nie mogłeś złożyć wniosku w wyznaczonym terminie. Ale należy złożyć wniosek w tym roku akademickim, którego dotyczy wniosek. Innymi słowy, dopóki trwa rok akademicki możesz ubiegać się o zwrot opłaty za naukę (czesne) w tym roku. Po zakończeniu roku akademickiego nie ma możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie w semestrach, które upłynęły.

Z dofinansowania może skorzystać każdy, kto:

• ma stopień niepełnosprawności,
  • uczy się w szkole wyższej, w tym w doktorskiej, szkole policealnej lub kolegium lub
  • ma otwarty przewód doktorski poza studiami doktoranckimi.

Program „Aktywny samorząd” określa, kto może otrzymać pomoc. Niestety – nie wszyscy (obowiązują kryteria uczestnictwa). Aby uzyskać pomoc w programie, trzeba spełnić wszystkie kryteria uczestnictwa w programie.

Możesz liczyć na pomoc, jeśli jesteś doktorantem lub studentem. W grę wchodzi każdy rodzaj studiów. Uczeń szkoły policealnej albo słuchacz kolegium także otrzyma pomoc. Możesz liczyć na dofinansowanie kosztów opłaty za naukę (czesne). Jeśli wystarczy pieniędzy, przekażemy także dodatek na pokrycie innych kosztów nauki. Ty zadecydujesz na jakie cele go przeznaczysz.

Jeśli masz otwarty przewód doktorski a nie jesteś studentem szkoły doktorskiej lub studiów III stopnia, to możesz uzyskać dodatek  na opłatę za przeprowadzenie przewodu.

Szczegóły na stronie: